Spotkania w kuchni – Upieczmy razem pizze ;)

  Wspólne gotowanie stało się już pewnym, co tygodniowym rytuałem. Tym razem postanowiłyśmy  zorganizować wspólne pieczenie pizzy klik. Tuż po 19 wszyscy zjawili się (prawie punktualnie :D). 

Po rozpakowaniu wszystkich produktów, od razu zabrałyśmy się do pracy. Plan był już gotowy:  dużo sera, pieczarek, szynki, trochę papryki, ananasa, kukurydzy i może ogórki kiszone? Nie będzie tylko szpinaku, bo: ,,szpinak na pizzy?! no bez przesady” 😉 Pizza to pizza 😉

Podział obowiązków: ja robiłam ciasto, dziewczyny przygotowywały składniki: kroiły pieczarki, cebulę, tarły ser. Oczywiście nie obyło się bez plotek, śmiechu i socjologicznych rozważań znad deski do krojenia. 

Ciasto: tradycyjne, drożdżowe z ziołami prowansalskimi i ostrą papryką.

Kroimy, trzemy, obieramy 😉

Gdy wszystko było już gotowe: ciasto urosło, warzywa się pokroiły, ser starł i  szynka z plastrów zamieniła się w paseczki. Pora włączyć piekarnik i zabrać się za ukończenie dzieła. Najpierw wałkowanie ciasta, potem układanie składników i do piekarnika. 

I teraz najgorsza część: oczekiwanie. Godzina minęła szybko, choć wraz z pojawieniem się apetycznego zapachu w kuchni, wszystkie uporczywie zaczęłyśmy wpatrywać się w piekarnik, odliczając czas do wyjęcia pizzy z piekarnika. 

I po niecałej godzinie jestttt:

Od razu zabrałyśmy się za jedzenie. Wyszło przepysznie 😉 I tak mega najedzone zgodnie uznałyśmy, że musimy częściej się spotykać na wspólne gotowanie 😉 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
http://wzielonejkuchni.com/2013/11/spotkania-w-kuchni-upieczmy-razem-pizze/
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *