Historia wewnętrzna jelit. Recenzja książki.

Jelita to nasz drugi mózg, tak już Wam kiedyś o tym opowiadałam. Dziś mam dla Was recenzję pierwszej książki (bo w kolejce czeka ich jeszcze parę) o jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym, organie naszego organizmu – o jelitach. 
Książka niezwykła. Żałuję, że trafiłam na nią dopiero teraz. Jeszcze nigdy nie czytałam naukowej książki, poruszającej w sumie poważne tematy, napisanej w taki przyjemny sposób. Czyta się ją jak bajkę lub też zabawną opowieść, a przecież opowiada o całej skomplikowanej maszynie jaką jest nasz organizm, a dokładniej nasze jelita. Autorka w przyjemny sposób opowiada o dość trudnych tematach, zachowując przy tym poczucie humoru i naukową precyzję. 
W książce znajdziemy mnóstwo odpowiedzi na dręczące nas pytania zdrowotne: między innymi o to jak się pozbyć zgagi, jak pokonać nieświeży oddech, a także dlaczego rano budzimy się z opuchniętymi oczami, czy też dlaczego odruchowo ślinimy zranione miejsca na skórze. 
Dodatkowo, a może przede wszystkim, otrzymujemy małą lekcję biologii i anatomii. Autorka zabiera nas w podróż po naszym układzie pokarmowym, tłumaczy i pokazuje co się dzieje z naszym ulubionym jedzeniem, gdy znika w ciemnościach przełyku, a także jak działają poszczególne organy. 
W książkach często brakuje mi zdjęć. Tutaj też ich nie było, ale za to są fantastyczne rysunki, które w zabawny sposób podsumowują informacje zawarte w książce. 
Cóż Wam mogę więcej powiedzieć, musicie koniecznie przeczytać tę pozycję 🙂 Naprawdę rozjaśnia myślenie, zwraca uwagę na istotne kwestie zdrowotne i pomaga zadbać o najbardziej zapomniany organ naszego ciała. Gdy wdrążymy w życie choć jedną zasadę prezentowaną w książce to na pewno nasze zdrowie się nam odwdzięczy 🙂

WYDAWNICTWO: Feeria
CENA: 34,90 zł. 
Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
http://wzielonejkuchni.com/2016/04/historia-wewnetrzna-jeli/
Twitter
Pinterest

One thought on “Historia wewnętrzna jelit. Recenzja książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *