Kolejne spotkanie blogerek – tym razem pieczemy: babeczki z musem gruszkowym

  Po wspólnym gotowaniu przyszła pora na wspólne pieczenie. Tym razem Kasia przyjechała do mnie 😉 Zaczęłyśmy znów od zakupów, ale tym razem już nie na targu, a po prostu – w Biedronce. Po drodze zarzucałyśmy się pomysłami na to, co możemy upiec. Ostatecznie padło na babeczki z ciasta kruchego, wypełnione gruszkami, których wczoraj dostałam sporą dostawę 😉 Co potrzebujemy? Mąkę, masło, jajko mamy, oo może czekolada też się przyda, i to tyle. Zabieramy się za pieczenie.

Podstawą każdego zadania jest podział obowiązków. I tak ja zajęłam się gruszkami. Obrałam je, pokroiłam na małe kawałki i uprażyłam z cynamon i goździkami. 

W tym czasie Kasia przygotowała ciasto kruche, które zresztą fantastycznie jej wyszło 😉 

Wspólnie wypełniłyśmy foremki ciastem, napełniłyśmy gruszkami i przykryłyśmy kolejną porcją ciasta. Jeszcze listek, wycięty z ciasta, tak aby było bardziej jesiennie i do piekarnika na ok. 25 minut. 

W tym czasie nakryłyśmy do stołu, zrobiłyśmy kawkę i zanim się obejrzałyśmy babeczki były już gotowe. 

Pachniały zabójczo, po całym mieszkaniu rozniósł się aromat cynamonu i goździków. Nagle zrobiło się całkiem świątecznie 😉 

Od zapachu przeszłyśmy do smaku – i nie wiem co lepsze: zapach, czy smak. Były bajeczne, delikatne, kruche i słodkie 😉 

Tym razem czas upłynął nam równie szybko i przyjemnie. Pewnie już niedługo kolejne wspólne gotowanie u Kasi i pieczenie u mnie 😉 


Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2013/10/kolejne-spotkanie-blogerek-tym-raze/
Twitter
Pinterest

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *