Czekoladowe warsztaty w Akademii Smaku Simensa

  Ktoś nie lubi czekolady? Podobno są takie osoby…Ja zdecydowanie do nich nie należę. Domyślacie się jaką radość wywołało u mnie zaproszenie na warsztaty deserów i czekolady organizowane przez Akademię Smaku Simensa 🙂 

  W warsztatach organizowanych przez firmę Simens miałam przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy. Ekspertami tej edycji byli Krzysztof Kopciński, znakomity cukiernik, szef cukierni w restauracji Sowa i Przyjaciele oraz Konrad Birek, który zadbał o wytrawną część spotkania. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia teoretycznego, podczas którego poznaliśmy wiele ciekawych kuchennych tajemnic, a następnie podzieliliśmy się na drużyny i przystąpiliśmy do pracy. 

Ja znalazłam się w drużynie słodkiej 🙂 Pod czujnym okiem Krzysztofa przygotowywaliśmy wspaniałe desery 🙂 

Jak sami widzicie: wspaniałości, pyszności 🙂 Jestem pod ogromnym wrażeniem. Poznaliśmy przepisy na idealne makaroniki, bezy i inne smakołyki, poeksperymentowaliśmy  z  nieznanymi produktami. Mnóstwo zabawy, mnóstwo nowych doświadczeń i umiejętności.

A w tym czasie, gdy my bawiliśmy się z makaronikami, czekoladą i jadalnym złotem, drużyna wytrawna przygotowywała risotto z suszonymi pomidorami oraz stek z sosem z porto i czekolady. 

Risotto zdecydowanie podbiło moje podniebienie 🙂 Natomiast połączenie czekolady z mięsem chyba nie do końca mnie przekonuje 🙂 

Podsumowując, było przepysznie 🙂 Bardzo się cieszę, że miałam przyjemność uczestnicy w tym warsztatach 🙂

A więcej możecie poczytać tutaj:

http://akademiasmakuonline.pl/e-magazyn#/page/1

Zdjęcia z relacji pochodzą ze strony http://akademiasmakuonline.pl. 
Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2014/04/czekoladowe-warsztaty-w-akademii-smaku/
Twitter
Pinterest

2 thoughts on “Czekoladowe warsztaty w Akademii Smaku Simensa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *