Piknik rodzin – pokazy kulinarne :)

  Bulwary Wiślane zamieniły się dziś w kolorowy park, pełen atrakcji dla małych i dużych dzieci 🙂 Tak Kraków obchodził Święto rodziny krakowskiej 🙂  Od godziny 12. do samego wieczora można było wziąć udział w wielu konkursach, pokazach i zabawach. 

źródło zdjęć: LoveKraków.pl
autor: Anita Grzesikowska/ LoveKraków.pl

Bank Żywności w Krakowie przygotował na ten dzień rodzinne warsztaty – „Pięknie podane, smacznie zjadane”, „Nie marnuj jedzenia!” oraz „Sezonowy zawrót głowy”. Podczas  warsztatów można było  zapoznać się z zasadami savoir vivre przy stole, nauczyć się zapełniania lodówki produktami według zasad prawidłowego przechowywania, dowiedzieć się jak ograniczyć marnowanie jedzenia oraz jak jeść zdrowo, smacznie i tanio. 

Razem z Patrycją z Miksturownik prowadziłyśmy pokazy kulinarne dla dzieci i dorosłych. Motywem przewodnim były zdrowe i sezonowe dania. Przygotowałyśmy koktajle owocowe: truskawkowo-bananowy, jabłkowy z kiwi, koktajl z mango i truskawek i wiele innych kombinacji, a także sałatkę z tuńczyka i kaszki kuskus. Hitem były pasty do pieczywa – hummus i guacamole. Oprócz gotowania udzielałyśmy porad kulinarnych, pokazywałyśmy jak obierać i przechowywać awokado, co zrobić z zarodkami pszennymi, a także czym zastąpić cukier w potrawach. Bardzo się cieszymy, że  wszystkim wszystko smakowało 🙂 Niestety nie udało mi się zrobić zdjęć przygotowanym potrawom, ponieważ wszytko znikało bardzo szybko 🙂 
To był dzień pełen atrakcji 😉 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2014/05/piknik-rodzin-pokazy-kulinarne/
Twitter
Pinterest

3 thoughts on “Piknik rodzin – pokazy kulinarne :)

  1. Ale ekstra piknik!
    Drodzy autorzy, a może umieścicie jakiś tekst, jak dbać o zdrowie i formę u mężczyzn? Co jeść? Chcę polecić coś mojemu facetowi..
    Słyszał ktoś może o webinarach dietetyk Ałły Bazarovej? Odbywają się w środy o 20.30. W tę środę (28.05.) tematyka będzie dotyczyć zdrowia mężczyzn. Link do webinara: http://bit.ly/1iMNoTd
    Słyszał ktoś coś o tym? Polecacie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *