Przestań się przejadać! – recenzja książki. Jedzenie emocjonalne.

Dawno nie było tutaj żadnej recenzji. Sesja nie sprzyjała czytania książek dla przyjemności. Na szczęście już są wakacje, więc można nadrobić zaległości. Zaczynamy od książki poradnika, książki, która porusza bardzo poważny, emocjonalny problem. O czym mowa? O jedzeniu emocjonalnym, to choroba tak samo poważna jak anoreksja, czy też bulimia. Niestety w dyskursie publicznym bardzo często lekceważy się tę chorobę, uznając za zbyt błahą i niewartą uwagi. Gdy zobaczyłam w księgarni tę książkę, uznałam, że muszę ją przeczytać. 

Przestań się przejadać to książka poradnik, napisana przez panią terapeutkę, która sama także zmagała się z tą dolegliwością. Po latach pracy z osobami uzależnionymi od jedzenia, zdecydowała się podzielić się swoimi spostrzeżeniami i zaproponować czytelnikom terapię. Książka podzielona jest na 4 części – każda z nich to jeden etap terapii. Na końcu autorka proponuje 28 dniowy plan odżywiania, który ma pomóc czytelnikom rozpocząć zdrową dietę. 
Na początku książki poznajemy trzech bohaterów – Lindę, Franka i Kate. Każda z tym osób zmaga się z tym samym problemem – jedzeniem emocjonalnym, jednak u każdego bohatera choroba została wywołana zupełnie innymi czynnikami. Bohaterem książki mógł być każdy z nas. Ich historie są na tyle uniwersalne, że na pewno każdy z nas będzie mógł odnaleźć w nich troszkę siebie. Autorka pokazuje jaką przemianę przeszli bohaterowie z biegiem terapii. W każdej części mamy do wykonania ćwiczenia, które pomogą nam w zrozumieniu problemu oraz pokonaniu go. Oczywiście nie ma co ukrywać, terapia nie jest prosta – wymaga zaangażowania i szczerości z samym sobą. 
Nie będę Wam tutaj opowiadać całej książki, ponieważ chyba każdy z nas powinien przeczytać ją samodzielnie i zastanowić się indywidualnie nad kwestiami odżywiania.  Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, to zapraszam do lektury.  🙂
Wydawnictwo Galaktyka
Książkę możecie dostać w każdej większej księgarni. 
Koszt ok. 35zł. 
A na koniec mały test: głód fizyczny, czy emocjonalny? Sprawdź zanim zaczniesz podjadać!

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *