Detoks cukrowy. Rzuć cukier w trzy dni. Recenzja książki.

Życie bez ciastek, czekoladek, lodów? Brzmi strasznie? Jeśli tak to pierwszy znak, że jesteście… uzależnieni od cukru. Tak niestety współcześnie cukier stał się narkotykiem XXI wieku. Bardzo łatwo popaść w cukrową pułapkę, ale niestety nie tak łatwo się z niej wydostać… Z pomocą przychodzi nam książka ,,Detoks cukrowy”. To kolejna propozycja dla osób zainteresowanych zdrowym stylem życia, zdrowiem i kondycją. 

Przyznam, że podeszłam do niej dość sceptycznie – to kolejna książka o detoksie cukrowym… co nowego można się z niej dowiedzieć?

Nowością tej pozycji jest połączenie dwóch dziedzin – dietetyki i kosmetologii. Z tej 300 stronicowanej pozycji możemy dowiedzieć się jak cukier działa na nasze zdrowie (i wagę), a także na nasz a skórę. Aby ułatwić nam ten dość trudny okres, autorki przygotowały listę dozwolonych produktów na okres trzech dni. Szczegółową listę znajdziecie w książce, ja powiem Wam tylko tyle, że w na te trzy dni musicie zrezygnować z: zbóż, nabiału, słodyczy, słodzonych napojów… Nie będę Was oszukiwać, to nie będą łatwe trzy dni, ale jeśli je przetrwacie dalej będzie już tylko lepiej 🙂

Dla ułatwienia autorki dają nam szczegółowy jadłospis na czas detoksu oraz listę zakupów.
Oprócz detoksu ciała, rozpisano nam zasady przeprowadzenia detoksu skóry. 

W książce znajdziemy mnóstwo porad i praktycznych wskazówek. Jedyną wadą jest to, iż większość polecanych przez autorki produktów jest niedostępnych w naszym kraju. 

Podsumowując? Czy warto kupić tę książkę? Jeśli czytaliście już kiedyś jakąś książkę dotyczącą cukrowego nałogu – nie warto. Nie dowiecie się z niej nic nowego (no chyba, że interesuje Was najbardziej detoks skóry). Warto jeśli potrzebujecie szczegółowego jadłospisu i nigdy wcześniej nie czytaliście nic na ten temat. 
Jednak uważam, że te 37zł można wydać na coś ciekawszego!

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

03 comments on “Detoks cukrowy. Rzuć cukier w trzy dni. Recenzja książki.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *