,,Kuchnia dla biegacza” to kolejna książka opowiadająca o dwóch wielkich pasjach – miłości do biegania i gotowania. Te dwie pasje łączy coś jeszcze – weganizm. Zapewne dla większości osób to wszystko jest nie do połączenia. Jak można biegać ultramaratony, pokonywać ogromne ilości kilometrów żywiąc się samymi roślinami i zbożami? Też mi się kiedyś tak wydawało, ale po lekturze też książki zobaczyłam, że jest to realne, a nawet bardzo popularne.
Autorzy: Violetta Domaradzka, Robert Zakrzewski i Damiana Parol zabierają nas w niezwykłą podróż po życiu biegacza ultramaratonów. Dla niewtajemniczonych – ultramaraton to bieg długodystansowy, powyżej 42,195km. Czyli coś dla prawdziwych twardzieli 🙂 Oprócz ciekawych opowieści dotyczących samych startów otrzymujemy także piękne zdjęcia, czasem nieidealne, ale prawdziwe, bez zbędnych stylizacji i upiększeń. 
Poza tym, a może przede wszystkim, autorzy pokazują czytelnikowi, iż dieta wegańska wcale nie jest taka skomplikowana, czasochłonna i kosztowna jak mogłoby się wydawać. Na potwierdzenie tego dostajemy pakiet przepisów na różne okazje: śniadanie, kolacje, lunche, desery, napoje, dania przed startem itp. Wszystkie przepisy są proste, szybkie i niedrogie. Co ważne dają mnóstwo energii i dostarczają wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Oprócz przepisów w książce znajdują się także porady dotyczące diety wegańskiej oraz opinie dietetyka dotyczącą owej diety. 
Ja  nie jestem weganką ani wegetarianką, lubię mięso i chyba z niego nie zrezygnuję. Jednak ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Znalazłam tam mnóstwo inspiracji i pomysłów na zdrowe, bezmięsne dania. Uważam, że jest to ciekawa propozycja dla każdego: mięsożercy, osób myślących o zmianie swoich nawyków żywieniowych oraz oczywiście wegetarian i wegan. Każdy znajdzie tutaj dla siebie coś ciekawego. I co najważniejsze, książka do niczego nie zmusza, autorzy nie narzucają weganizmu czytelnikowi – pokazują jedynie swój świat, to od nas zależy czy się nim zainteresujemy, czy też nie.
WYDAWNICTWO: Publicat
CENA: 34,90zł

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *