Bieganie dla początkujących i zaawansowanych. Recenzja książki.

Dawno nie pojawiały się tutaj żadne recenzje. W związku z nadmiarem obowiązków, niestety musiałam odłożyć książki na później. I tak uzbierała się tego spora kupka. Jako, że w piątek rozpoczęłam wakacje, zabieram się za czytanie i recenzowanie 🙂 Na sam początek ,,Bieganie dla początkujących i zaawansowanych”. To kolejna książka na mojej półce związana z bieganiem. Autorem książki jest Polak – Grzegorz Rogóż – biegacz oraz kolarz. Lubię książki pisane przez osoby, które na co dzień związane są z daną dziedziną, są bardziej życiowe, bardziej realne. I taka właśnie jest także ta książka. Już na samym wstępnie autor jasno przedstawia cel książki oraz sposób w jaki będzie ona pisana.
Jak wspomina autor, ,,Bieganie dla początkujących i zaawansowanych” to poradnik dla początkujących biegaczy oraz tych już bardziej zaawansowanych. Osobiście uważam, że książka jest przydatna przede wszystkim dla początkujących biegaczy. Na początku przygody z bieganiem zmagamy się z wieloma pytaniami: jak często biegać, co będzie potrzebne do rozpoczęcia przygody z tym sportem, jak powinniśmy się odżywiać, jak biegać, czy też jak przygotować się do swoich pierwszych startów.
Ta książka odpowiada na wszystkie postawione pytania. Autor szczegółowo wyjaśnia wszystkie wątpliwości z jakimi  zmaga się początkowy biegacz. Pomaga wybrać odpowiednie obuwie, pokazuje co powinniśmy jeść, ile pić, jaki sprzęt jest potrzebny oraz jak trenować, aby osiągnąć sukces.
Książkę czyta się jak poradnik – oprócz opisów znajdziemy tak wypunktowane najważniejsze kwestie, porady umieszczone w ramkach, czy też podsumowanie rozdziałów, gdzie autor zbiera najważniejsze porady.
Osobiście bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Choć wiele rzeczy było już dla mnie oczywistych, to jednak z przyjemnością przypomniałam sobie o istotnych kwestiach, czy też odkryłam ciekawostki, których wcześniej nie znałam. Polecam tę książkę przede wszystkim początkującym, na pewno znajdziecie tam odpowiedzi na większość dręczących Was pytań 🙂
Wydawnictwo: samo-sedno
Cena: 34,50 zł.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2016/06/bieganie-dla-poczatkujacych-i/
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *