Zakochaj się w bieganiu. Recenzja książki.

W końcu upragniony weekend, na dodatek po kilku dniach deszcze i no cóż, raczej zimowej aury, wyszło słońce. Tak długo czekałam na ten moment, w głowie tyle planów: dłuższe wybieganie, spacer, może rolki. Oczywiście nigdy nie może być tak pięknie jak sobie zaplanujemy.  Wszystkie plany na ten weekend musiały iść w zapomnienie. Powód – okropny ból gardła, gorączka i ogólne kiepskie samopoczucie. Z jednej strony trochę mi przykro, że muszę siedzieć w łóżku, a  z drugiej strony przecież to nie musi być stracony czas. Obłożyłam się więc nowymi książkami i zabrałam za czytanie 🙂 Zaczęłam od długo wyczekiwanej pozycji ,,Zakochaj się w bieganiu” – to książka autorki mojego ulubionego bloga: Panna Anna Biega
 
 
To idealna propozycja na takie dni jak mój teraz: gdy dopada Cię zniechęcenie, jesteś zła, że wszystkie Twoje plany muszą znów czekać, gdy nie wiesz co zrobić dalej ze swoim życiem. Tak, to książka o bieganiu, ale dla mnie to książka przede wszystkim o zdrowym i radosnym podejściu do życia. Bieganie jest tu oczywiście ważnym elementem, jednak autorka stara się nam pokazać, że nie koniecznie musisz biegać, żeby być szczęśliwym (choć nie oszukujmy się, bieganie znacznie to ułatwia :)). Dzięki swojej ogromnej pozytywnej energii, pokazuje, że wszystko jest w Twoich rękach i to od Ciebie zależy jak będzie wyglądało Twoje życie: czy nadal będziesz siedział i zazdrością patrzył na innych, czy też sam staniesz się dla siebie wzorem.
Wracając do treści – ,,Zakochaj się w bieganiu” to propozycja dla początkowych i zaawansowanych biegaczy. Ci początkowi znajdą tutaj dużo informacji, które pomogą im rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, a Ci zaawansowani mogą odnaleźć zagubioną motywację lub też zainspirować się ciekawymi przepisami 🙂 Myślę, że tą książkę powinny przeczytać wszystkie młode mamy lub też kobiety planujące powiększenie swojej rodziny 🙂 Do tej pory odbierałam bardzo stereotypowo okres ciąży – wyobrażałam sobie, że jest to czas głównie odpoczynku – leżenia, jedzenia i tycia. Autorka zupełnie zmieniła moje wyobrażenia – pokazała, że kobiety w ciąży nie muszą przez 9 miesięcy leżeć i nic nie robić, że to wcale nie jest okres wyłączający Cię z dotychczasowego życia.
Dużym atutem tej książki jest fakt, iż opiera się ona na wiedzy specjalistów z różnych dziedzin, dzięki temu wiedza, którą przekazuje nam autorka jest sprawdzona i pewna, nie ma tutaj miejsca na niepotwierdzone niczym teorie i stereotyp.
Cóż mogę więcej powiedzieć – to książka, od której nie oderwiesz się zanim jej nie skończysz (sprawdzone info).
Serdecznie polecam ją Wszystkim – nie tylko miłośnikom biegania 🙂

 

 

 
Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2017/04/zakochaj-sie-w-bieganiu-recenzja-ksiazki/
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *