Rok temu podczas pisania pracy magisterskiej trafiłam na ciekawy projekt związany ze zdrową żywnością. Niestety wtedy był on realizowany jedynie w Warszawie, więc nie udało mi się go przetestować.  I tak minął rok, Lokalny Rolnik zagościł też w Krakowie 🙂 Ba, Już kilka tysięcy osób w Krakowie  korzysta z Lokalnego Rolnika. Projekt prężnie działa w Krakowie od Kurdwanowa, aż po Bronowice 30 lokalizacji oraz w Wieliczce, Skawinie, Niepołomicach, Zielonkach, Zabierzowie, Michałowicach, Mogilanach i w Chrzanowie.
 Bardzo się cieszę, ponieważ tego uwielbiam tego typu inicjatywy 🙂 Na czym polega inicjatywa? 
 
 
LOKALNY ROLNIK – to projekt umożliwiający robienie grupowych zakupów od lokalnych producentów żywności, których żywność charakteryzuje się wysoką jakością, która wynika z niskiego stopnia przetworzenia produktów  jak i braku sztucznych dodatków do żywności. Jesteście ciekawi jak to działa? Już tłumaczę 🙂
Same zakupy są niezwykle proste, wystarczy: Dołączyć do jednej z lokalnych grup, znaleźć taką najbliżej swojego domu lub pracy. Następnie Zamów zakupy przez Internet zapłać za nie przelewem internetowym, a na odbiór zabierz znajomych, drugą połowę albo całą rodzinę. Spędź miło czas,  spróbuj przysmaków od lokalnych dostawców i nie myśl o długich kolejkach przy kasie! Wspieraj lokalnych przedsiębiorców i Rolników!

Dzięki współpracy z zaufanymi dostawcami, rolnikami z pasją i powołaniem stworzono platformę zakupową, która ułatwi wam zakupy produktów potrzebnych do zbilansowanej diety całej rodziny.

Produkty kupujemy od konkretnych Rolników, każdy produkt sprzedawany na platformie ma podany dokładny skład, sposób przechowywania, jeśli masz jakieś pytania zawsze możesz skontaktować się z wytwórcą. Maksymalnie skrócono łańcuch dystrybucji,  produkty nie są przechowywane kilka dni w chłodniach czy magazynach. W wielu przypadkach nie byłoby to możliwe, ponieważ produkty pozbawione konserwantów mają krótkie daty przydatności. Dostawcy przywożą produkty wcześnie rano do magazynów kilka godzin później kurierzy rozwożą już je do konkretnych grup zakupowych. Tego samego dnia trafiają w twojej lodówki.

Co możesz  kupić?

– warzywa i owoce z ekologicznych upraw ekologicznych;
– mięso i wędliny bez polepszaczy smaku i konserwantów;
– ryby karmione robaczkami a nie sztucznymi paszami, ze sprawdzonych stawów hodowlanych.
– tradycyjny nabiał – pyszne twarogi, masełka wiejskie, serki, jogurty bez cukru , mleko od krowy, wiele dobrych produktów z małych mleczarni , których nie spotkasz na co dzień w sklepie.
Znajdziecie tam też jaka od szczęśliwych kurek, które karmione są zbożami i kukurydzą i mają wolny wybieg, soki tłoczone, chleb wyrabiany na prawdziwym zakwasie, słodycze bez cukru ręcznie robione, domowe makarony , pyszne pierogi  i krokiety  jak u babci i wiele innych produktów bezcukrowych, bezglutenowych, czy wegańskich.

Ponad 2000 produktów od 52 Dostawców.

Jeśli chcesz spróbować, dołącz do najbliższej grupy zakupowej w twojej okolicy na www.lokalnyrolnik.pli wykorzystaj kupon rabatowy na pierwsze zakupy. Kupon ważny jest do końca maja 🙂

Udanych zakupów!
Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *