5 pomysłów na śniadanie

  Postanowienia noworoczne to jedno z najpopularniejszych słów stycznia. Nic dziwnego, większość osób wraz z nowym rokiem chce coś zmienić w swoim życiu, a zmiana nowy rok daje motywację do działania i pokazuje, że można zacząć wszystko od nowa. Ostatnio udało mi się gdzieś trafić na ciekawe badania pokazujące popularność poszczególnych postanowień noworocznych w latach 2016 i 2017. Wynika z nich, iż sport, dieta i ogólne dbanie o zdrowie – to główne kategorie postanowień noworocznych – zarówno w 2016, jak i w 2017 roku. Jednak z roku na rok, ich popularnośc maleje. Rośnie natomiast popularność postanowień związanych z rzucaniem palenia i podróżowaniem.

Co by tu jednak nie mówić, jeśli bym teraz Was zapytała, kto w  tym roku chce się zdrowiej odżywiać, to zapewne większość z Was podniosłaby rękę (ja oczywiście też bym tak uczyniła :)). Od postanowień do ich realizacji długa droga. Tutaj bolesną prawdę pokazują kolejne badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych – 90 proc. ponosi klęskę. Zdecydowana większość Polaków poddaje się już po trzech miesiącach. Powodów jest tutaj mnóstwo: za dużo od siebie oczekujemy, nie przygotowujemy się do zmian, są one dla nas zbyt drastyczne,abstrakcyjne i przede wszystkim – nie planujemy ich. Zakładamy sobie cel, jednak pomijamy najważniejszą część – drogę, która do niego wiedzie.

Też często robiłam ten błąd, w tym roku postnowiłam to zmienić – nie skupiłam się na dużych celach, które chce osiągnąć, tylko na małych krokach, które do niego prowadzą. I tak zamiast mówić sobie – będę zdrowiej się odżywiać, założyłam sobie, że będę jeść codziennie min. 3 porcje świeżych warzyw (do tej pory jadłam strasznie mało warzyw, nie łudzę się, iż będę uda mi się jeść zalecane 5 porcji od razu, więc zaczęłam od małych kroczków).

Założyłam sobie także, że zacznę zwracać większa uwage na urozmaicanie swoich posiłków, a szczególnie śniadań, bo te bywają u mnie bardzo monotematyczne. Jeśli tak jak ja, w tym roku zrobiliście sobie takie postanowienie, albo też jeśli po prostu szukacie ciekawych pomysłów na śniadanie to mam coś dla Was – 5 pomysłów na śniadanie.

5 pomysłów na śniadanie

1. Mini omleciki w formie muffinek

2. Koktajl czekoladowy

3. Kasza owsiana na mleku

4. Budyń jaglany

5. Kokosowy mug cake

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:
Subskrybuj
Facebook
Google+
https://wzielonejkuchni.com/2018/01/5-pomyslow-sniadanie/
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *