Make Photography easier

Nadal pozostaję w łóżku. Choroba zmogła mnie w tym sezonie okropnie. Tak się broniłam przed tymi wszystkimi wirusami, ale jednak się nie udało. Choć i tak wierzę, że te wszystkie moje wysiłki – probiotyki, witaminy, sport i odpoczynek nie poszły na marne 🙂 Choroba jednak przyszła i powaliła mnie do łóżka. Z jednej strony fajnie jest pospać dłużej, obejrzeć jakiś serial, odpocząć i nie stresować się niczym. Fajnie przez pierwsze dwa dni, potem człowiek nadzwyczajniej w świecie zaczyna się nudzić. Na szczęście po tych dwóch dniach leżenia, przeważnie zaczynam się już czuć lepiej i jestem w stanie czytać. Czas na nadrabianie zaległości książkowych. Na początek:

Make Photography easier

Długo się zastanawiałam nad kupnem tej książki, ale w końcu się na nią zdecydowałam. Przyznam, że nie byłam do niej jakoś przekonana, choć w sumie nie wiem dlaczego. Być może nie do końca przekonują mnie książki o fotografii? Dałam jej szansę.

 Make Photography easier to poradnik dla początkujących amatorów fotografii. Poradnik, który wprowadza w magiczny świat fotografii, przeprowadzając przed różne jej odmiany. Na początek autorka przedstawia nam kilka podstaw – opowiada o świetle, pokazuje  jak sobie z nim radzić, jak je wykorzystywać najlepiej. Daje nam także wskazówki jak najlepiej fotografować w domowym zaciszu, jak przygotować ciekawą aranżację, czy też jak sprawdzić, aby nasze zdjęcia nabrały charakteru.

W dalszej części przechodzimy do fotografii ludzi – dowiadujemy się jak ładnie wychodzić na zdjęciach, czy też jak robić ładne zdjęcia na wakacjach. Autorka omawia także specyfikę fotografii kulinarnej oraz zasady robienie dobrych zdjęć za pomocą telefonu.

 Make Photography easier tak jak już pisałam to książka dla osób początkujących. Raczej próżno szukać tutaj zaawansowanych porad, czy też wątków technicznych – w książe nie ma ani słowa o ustawieniach aparatu. Znajdziemy tutaj mnóstwo inspiracji, ale jeśli nie wiemy jak ustawić parametry aparatu, tak aby otrzymać oczekiwany efekt to z tej książki tego się nie dowiemy.

Czy warto ją kupić? Jeśli dopiero wchodzicie w świat fotogarfii lub szukacie inspiracji do ulepszenia swoich zdjęć, czy też szukacie innego podejścia do swojej fotografii to myślę, że warto. Jednak, gdy chcecie czegoś więcej to lepiej poszukać innych poradników 🙂

Wydawnictwo: Muza

Cena: 34,90 zł

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *