Zdrowa Kuchnia Lidla – Jeść zdrowiej

Marzec nie był dobrym miesiącem pod względem czytelniczym, jednak udało mi się zapoznać z jedną, bardzo ciekawą książką. Oczywiście w planach miałam kilka pozycji więcej, ale czas nie pozwolił na realizację planu. Zdrowa Kuchnia Lidla – Jeść zdrowiej, bo to o tej książce dziś będzie mowa to jak na wydanie bardzo komercyjne, dobre źródło rzetelnej wiedzy i interesujących przepisów.

Zdrowa Kuchnia Lidla – Jeść zdrowiej

Większość przepisów zostało stworzonych przez Darię Ładochę – blogerkę kulinarną i pasjonatkę zdrowej diety oraz kulinarnych eksperymentów. Za przepisy w duchu tradycyjnym odpowiadał Karaol Okrasa – szef kuchni, miłośnik polskiej sztuki kulinarnej.

Za wiedzę teoretyczną odpowiada natomiast dietetyczka Hanna Stolińska-Fiedorowicz, która swoją wiedzę i doświadczenie przełożyła na książkę, opracowując najważniejsze informacje na temat najnowszych trendów i zaleceń żywieniowych.

Pierwsza część książki to zbiór informacji żywieniowych oraz kompendium wiedzy o produktach, które polecane są w poszczególnych dietach oraz w tradycyjnym odżywianiu. Znajdziemy tutaj informacje o popularnych modelach żywieniowych – wegetarianizmie, weganizmie, diecie bez laktozy, bez glutenu oraz tzw. diecie fit. Przyznam, że bardzo mnie zaciekawiła ta część, znajdziemy tutaj dużo przydatnych informacji, porad i ciekawostek.

Druga część książki to zbiór 75 przepisów, podzielonych na kilka działów według różnych diet. W każdym z tych działów znajdują się propozycje na małe dania, dania główne, desery oraz dania świąteczne. Większość z nich jest naprawdę prosta, nieprzekombinowana, więc bez problemu możemy powtórzyć te przepisy w naszej kuchni.

Mnie przepisy bardzo zaciekawiły, myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie 🙂 Ja mam kilka, która będę musiała koniecznie przetestować. Bardzo podoba mi się również wydanie – piękne zdjęcia, oprawa oraz sposób prezentacji przepisów i najważniejszych informacji.

Niestety książka nie jest oficjalnie dostępna na wolnym rynku. Jednak jeśli będziecie mieć możliwość zapoznania się z nią to gorąco polecam 🙂

 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *