7 przepisów, które musisz wypróbować w czerwcu

W zeszłym miesiącu zapoczątkowaliśmy nowy, blogowy cykl – co warto jeść w danym miesiącu. Pamiętasz 5 majowych przepisów, które musisz wypróbować?  Z moich obserwacji wynika, że jest to jeden z najpopularniejszych postów w maju, więc w tym miesiącu przedstawiam Ci 7 przepisów, które musisz wypróbować w czerwcu.

To zbiór dań z wykorzystaniem sezonowych warzyw lub owoców. Sezonowych, czyli mam tutaj na myśli: bób, truskawki, morele, młody kalafior, fasolkę szparagową, maliny, arbuza oraz porzeczki. (Oczywiście to nie wszystkie warzywa i owoce, które warto jeść w czerwcu, pełną listę pokazywałam w poprzednim wpisie, więc jeśli jeszcze nie widziałaś to zapraszaj tutaj. )

Najlepsze przepisy na czerwiec to nie był wcale taki łatwy wybór. Maj nie był jeszcze tak bogaty w warzywa i owoce, ale za to czerwiec… Nie wiem jak Ty, ale ja poświęcam coraz więcej czasu na zakupy na targu. Tyle tam pyszności, że ciężko człowiekowi zdecydować się na co ma ochotę. Najlepiej kupiłabym wszystko: cudownie pachnące truskawki i czereśnie, no i maliny. Do tego wzięłabym kalafior i fasolę szparagową i może jeszcze bób i kalarepę na przekąskę. Idąc dalej, kuszona zapachami dorzuciłabym jeszcze kilka sezonowych pyszności.

ALE rozsądek. Wiem, że nie będę w stanie tego wszystkiego zjeść zanim się zepsuje, więc obrałam taktykę – jeden rodzaj warzyw i owoców na każdy dzień, tak aby nie marnować 🙂 Oczywiście jak wiem, że uda mi się zjeść więcej to kupię więcej, ale zawsze staram się mieć plan na zakupione produkty.

I podobnie ciężko było mi z wyborem dań do dzisiejszego zestawienia. Ostatecznie zdecydowałam się na potrawy, które są ze mną już od dłuższego czasu, które przyrządzam co roku i które chyba nigdy mi się nie znudzą 🙂 Jeśli mielibyście wybrać tylko jedną potrawę z zaprezentowanego zestawu, zróbcie pieczony kalafior, jest po prostu bajeczny 🙂 (Choć osobiście polecam przetestować wszystkie przepisy i obiecuję, że nie pożałujecie :))

 7 przepisów, które musisz wypróbować w czerwcu

1. Knedle z truskawkami

2. Zupa z młodego bobu

3. Pieczony kalafior na ostro

4. Fasolka szparagowa w sosie pomidorowym

5. Tarta malinowa

6. Orzeźwiająca sałatka z arbuza, fety i mięty

7. Bezglutenowe galette z owocami

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *