7 aplikacji, które ułatwiają codzienne życie

Jak wynika z raportu Polska jest Mobi 2017, aż 62% Polaków deklaruje, iż jest w posiadaniu smartphona, który coraz częściej zastępuje nam laptopy, tablety i komputery stacjonarne. Nic dziwnego, telefon jest stosunkowo niewielki, można go zabrać wszędzie i tak naprawdę coraz częściej jest on do nas ,,przywiązany”.

Wraz z rosnącą popularnością smartphonów, rośnie również popularność aplikacji, które mają za zadanie nie tylko umilać nam czas, ale także pomagać w codziennym życiu. I dziś chciałam podzielić się z Wami moim Top 7 aplikacji, które ułatwiają codzienne życie. Dajcie koniecznie znać, co dopisalibyście do tej listy 🙂

7 aplikacji, które ułatwiają codzienne życie

7 weeks

Listę najbardziej przydatnych aplikacji, które ułatwiają mi na co dzień życie rozpoczynam od 7 weeks. Cóż to takiego? Dla mnie to trener i najlepszy motywator, który pomaga w realizacji postanowień i celów. Mechanizm działania 7 Weeks jest bardzo prosty – na ekranie aplikacji znajduje się 49 kwadracików, każdy z nich symbolizuje jeden dzień. Kiedy udaje nam się wytrzymać w postanowieniu, po każdych 24 godzinach stawiamy krzyżyk symbolizujący nasz sukces. Dodatkowo, użytkownik może uzupełnić swoje postanowienia o powody, dla których wybrał nową drogę. Każdego dnia, o dowolnej godzinie aplikacja przypomina nam o naszych postanowieniach, daje to dodatkową motywację do działania 🙂

U mnie 7 weeks sprawdza się doskonale. Zapisywanie i wykreślanie zadań z list to bardzo dobry sposób na realizację każdego postanowienia 🙂

7 weeks

Aplikacja jest dostępna również w wariancie PRO. Koszt dodatkowych funkcji to jednorazowa opłata w wysokości nieco ponad 9 złotych. W zamian otrzymujemy odświeżony interfejs 7 Weeks pozwalający edytować nasze postanowienia, bezpośrednio z poziomu ekranu głównego. Drugi bonus to widgety na pulpit. Do wyboru dwa rozmiary okienka, które umieścimy na ekranie głównym naszego smartfona. W płatnej wersji aplikacji nie mamy również limitu alarmów, które możemy ustawić. Do każdego można przypisać również odpowiednią notatkę. Płatna wersja 7 Weeks to także 15 różnych motywów kolorystycznych 🙂

Endomondo

Endomondo to mój absolutny faworyt. Towarzyszy mi od wielu lat i choć mieliśmy po drodze kilka nieporozumień to nadal jest moją ulubioną aplikacją monitorująca codzienną aktywność.

Aplikację cenię przede wszystkim za funkcjonalność, możliwość śledzenia statystyk, bicia rekordów, czy też motywację, którą dają organizowane wyzwania.

Endomondo

Dodatkowym plusem jest tutaj to, iż aplikacja pozwala na monitorowanie każdej aktywności – nie tylko bieganie, czy jazda na rowerze. Możemy zapisywać w niej również jogę, rozciąganie, czy też wspinaczkę górską i jazdę na hulajnodze. Program automatycznie zapisuje przebyty przez nas dystans, tempo, ilość spalonych kalorii, czy też ubytek wody z organizmu.

Program posiada dodatkowo funkcję głosu informującą nas o przebytych kilometrach, zapisuje historię przebytej trasy, wraz z odtwarzanymi w danym momencie utworami w odtwarzaczu muzycznym. Oprócz tego Endomondo zawiera elementy społecznościowe i daje możliwość bicia rekordów naszych znajomych na danej trasie, udostępniania znajomym naszych statystyk czy wgranie na pulpit smartfona widżetu z informacjami o osiągnięciach naszych znajomych.

Płatna wersja aplikacji wprowadza takie funkcje jak bicie swoich własnych rekordów, tryb oszczędzania energii czy ustawienie celów związanych ze spalaniem kalorii.

Endo

Mój kalendarzyk

To aplikacja, która pomaga mi pamiętać o istotnych datach dla każdej kobiety. Nie będę ukrywać, że nie mam pamięci do dat i zawsze miesiączka była dla mnie zaskoczeniem, nigdy nie pamiętałam kiedy powinnam się jej spodziewać. Dlatego odkrycie Mojego kalendarzyka pozwoliło mi zapanować nad tą kwestią.

Mój kalendarzyk

Aplikacja umożliwia działa na bardzo prostej zasadzie – przypomina o zbliżającej się miesiączce. Aby działała prawidłowo musimy na początku określić dane dotyczące cyklu, a następnie na ich podstawie aplikacja sama wylicza kolejne miesiączki. Dodatkowo umożliwia kontrolowanie wagi, a także nastroju i samopoczucia.

Camera FV – 5

Na co dzień robię mnóstwo zdjęć. Część z nich ląduje na moim instagramie, część służy jedynie rejestracji chwil, o których chciałabym pamiętać. Kiedyś do robienia zdjęć używałam tradycyjnej lustrzanki. Zdjęcia wychodziły ładne, ale samo noszenie aparatu zniechęcało mnie do fotografowania. Dlatego przerzuciłam się na smartphone. Oczywiście, może nie jest to rozwiązanie super doskonałe, ale na pewno bardziej praktyczne.

Camera FV - 5

Do robienia zdjęć doskonale sprawdza się u mnie zewnętrzna aplikacja – Camera FV – 5 to moja ulubiona apka do zdjęć. Jest to program wyłącznie do fotografowania, nie da się za jego pomocą kręcić filmów, edytować zdjęć. Da się natomiast robić bardzo dobre technicznie zdjęcia. Dodatkowo, jest to jedna z nielicznych aplikacji, która pozwala zapisywać zdjęcia w bezstratnym formacie PNG. Inną jej zaletą jest fakt, iż  obsługuje się ją bardzo wygodnie i intuicyjnie, co jest zasługą intuicyjnego interfejsu. Mamy podgląd na wiele parametrów wykonywanego zdjęcia (histogram, czas naświetlania, wartość ISO), a wszelkich ustawień możemy dokonać nie wchodząc do żadnego menu.

TinyCards

Tiny cards to aplikacja, która pomaga mi w nauce języka włoskiego. To tak naprawdę wirtualne fiszki, które wspomagają naszą naukę, co istotne nie tylko języków obcych – w Tiny Cards możemy przygotować fiszki tak naprawdę z każdej dziedziny.

Nauka z Tinycards jest niezwykle intuicyjna. Z obsługą aplikacji nie powinny mieć problemu również osoby wcześniej nie korzystające z platformy Duolingo. Po wybraniu fiszek zaczynamy lekcję. Na początku poznajemy materiał poprzez odkrywanie fiszek. Później musimy wykonać kilka ćwiczeń powtarzających. Dobre wyniki odblokowują kolejne lekcje.

TinyCards

U mnie TinyCards pomagają przetrwać nudne podróże pociągiem, tramwajem, czy też oczekiwanie w kolejce. Polecam serdecznie 🙂

Menadżer wydatków

Menadżer wydatków to aplikacja, która pozwala mi zapanować nad domowym budżetem. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, czytelna i ładna wizualnie :)Aplikacja w końcu umożliwiła mi śledzenie wydatków i dochodów.

Aplikacja podzielona została na cztery kategorie: podsumowanie, historia, rozkład oraz statystyki. Na ekranie głównym mamy możliwość szybkiego poglądu naszych miesięcznych wydatków i przychodów, dodatkowo możemy na bieżąco analizować swoje finanse, dodawać paragony lub zdjęcia zakupionych produktów (od razu rozwiązuje się problem zgubionych paragonów do reklamacji). Co istotne, apka przypominam nam także o nadchodzących płatnościach.

Menadżer wydatków

Dzięki tej aplikacji w końcu zabrałam się za planowanie domowego budżetu i co najważniejsze nie zniechęciłam się do tego po pierwszym tygodniu euforii. Dlatego, jeśli w końcu chcecie zabrać się za swoje domowe finanse, to polecam Menadżer wydatków 🙂

Zdrowe Zakupy

Ostatnia aplikacja, którą chciałabym Wam polecić to opcja dla osób, które zwracają (lub chcą zacząć) zwracać uwagę na to co ląduje w ich koszykach.

Aplikacja pomaga mi w codziennym robieniu zakupów. Jej działanie jest bardzo proste. Wystarczy zeskanować za jej pomocą interesujący nas produkt i szybko otrzymamy informacje o niebezpiecznych składnikach znajdujących się w tym produkcie oraz o konsekwencjach spożywania owych składników. Dodatkowo aplikacja wskazuje również alergeny, obecność oleju palmowego, czy też cukrów prostych, tłuszczów utwardzonych itp.

Zdrowe Zakupy

Baza produktów jest tutaj bardzo duża, muszę przyznać, że jeszcze nie zdarzyło mi się, że jakiegoś produktu nie było w bazie. Jednak, jeśli czegoś nie ma, zawsze można ręcznie dodać 🙂

Dla mnie to ogromna oszczędność czasu i pewność, że kupuję dobre  produkty 🙂

Co dopisalibyście do tej listy?

Buziaki,

Angelika

Czytaj więcej – projekty

 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

02 comments on “7 aplikacji, które ułatwiają codzienne życie

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *