Nie ma się co oszukiwać. Idzie jesień. Choć co prawda, w przyszłym tygodniu podobno mają wrócić upały, to jednak to już nie jest to co dwa miesiące temu. Piszę to z pewną nostalgią, smutkiem za odchodzącym latem, długimi, ciepłymi wieczorami, dłuższym dniem i słońcem.

Podobno jesień też może być fajna, nie mam co do tego absolutnej pewności, ale w tym roku postanowiłam to sprawdzić. Chciałabym wykorzystać maksymalnie tę porę roku, zrealizować noworoczne postanowienia (ups, to już ostatni dzwonek) i po prostu nie załamywać się coraz chłodniejszą aurą.

Jesienny bucket list + grafika pobrania

Nie wiem jak Wy, ale u mnie co na papierze to wykonane. Ostatnio zakochałam się w planowaniu, organizacji, spisywania zadań i celów. Odkąd zaczęłam to robić zauważyłam ogromny wzrost produktywności.

Po prostu ogromną radość sprawia mi wykreślanie zadań z listy, dlatego maksymalnie staram się, aby realizować wszystko co sobie zakładam.

Na co dzień stosuję metodę Bullet Journalu (zainteresowanych odsyłam do cyklu postów poświęconych bujo). Jednak na jesień postanowiłam przygotować sobie osobną listę zadań. Zadań, na które w lecie zabrakło mi czasu lub po prostu, których w lecie wykonać się nie dało.Co to takiego:

Jesienna bucket list:

  • pieczenie ciast – jesień to czas szarlotek, placków z dynią, czy też ciast ze śliwkami. Teraz, gdy jest sezon na te owoce, ciasta wychodzą najlepsze. Dlatego mam zamiar upiec jedno ciasto w tygodniu, no max jedno na dwa tygodnie. Oczywiście sama nie zamierzam się nim objadać, chętnie się podzielę 🙂
  • porządki – chyba dorosłam do minimalizmu. Coraz bardziej przeszkadzają mi przedmioty, których w ogóle nie używam, które chomikuje na tak zwane później. Chyba dotarło do mnie, że jeśli nie używałam czegoś 2 lata to już marne szanse, że zacznę tego używać. Dlatego plan wygląda tak: przez jesień pozbyć się wszystkiego co zbędne: starych ubrań, książek, gadżetów i innych ,,przydasiejów”. Trzymajcie kciuki 🙂
  • relaks – jesień to także czas na odpoczynek. Ten rok był dla mnie wyjątkowo intensywny, głównie przez treningi i starty, dlatego czas na odpoczynek i regenerację przed nowym sezonem. A ten czas poświęcę na nadrabianie książkowych i serialowych zaległości 🙂
  • aktywność na świeżym powietrzu – jesień to wyjątkowo piękna pora roku. Aby tego nie przegapić planuję więcej spacerów po lesie, czy też parkach.

 

Jesienny bucket list + grafika pobrania

Dla ułatwienia realizacji zadań, przygotowałam szczegółowy plan zadań. Jeśli chcecie możecie sobie go pobrać i razem ze mną korzystać z jesieni 🙂

Grafika do pobrania – Jesienny bucket list

A jakie wy macie plany na tę jesień? Koniecznie dajcie znać 🙂

Buziaki,

Angelika

 

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij: