Kolejny miesiąc za mną i kolejny miesiąc, w którym udało mi się zrealizować wyzwanie czytelnicze 🙂 W tym miesiącu tematyka bardzo zróżnicowana. Postawiłam na książki, do których zabierałam się już dawno, ale wpadła również jedna nowość, którą kupiłam dość spontanicznie. Co przeczytałam w marcu? Zapraszam do dalszej lektury 🙂

Co przeczytałam w marcu?

Miesiąc rozpoczęłam od mojego ulubionego autora, którego książki pojawiają się w każdym podsumowaniu miesiąca. Mowa oczywiście o Miłoszu Brzezińskim 🙂 Wyjątkowo jednak tym razem nie słuchałam audiobooka, ale przeczytałam książkę papierową. Potem sięgnęłam po reportaże Rafała Gębury, które bardzo mnie poruszyły i naprawdę ta książka otworzyła mi oczy. Przeczytałam również ebooka Emilii Cesarek i uważam, że to obowiązkowa pozycja dla każdej kobiety. Na koniec książka Anji Rubik, która przekazuje zdecydowanie więcej wiedzy niż 3 lata Wychowania do życia w rodzinie w szkole.

,,Głaskologia” Miłosz Brzeziński

Źródło

Miłosza chyba nie muszę Wam już przedstawiać. Jego książki pojawiają się w każdym zestawieniu, które Wam pokazywałam. Do tej pory wszystkie jego książki słuchałam. Głaskologię przeczytałam w wersji papierowej. Muszę przyznać, że głos autora robi tutaj dużą ,,robotę”. Znacznie lepiej odebrałam pozostałe pozycje i mam wrażenie, że więcej z nich zapamiętałam. Ale, ale. Nie mówię, że ,,Głaskologia” jest gorsza niż pozostałe książki tego autora.

W ,,Głaskologii” motywem przewodnim i głównym obszarem zainteresowania jest motywacja, ale bardziej skoncentrowana na biznesie i sferze zawodowej. Autor pokazuje jak motywować pracowników, jak zachęcać ich do rozwoju i pokonywania swoich barier. Te wszystkie modele śmiało możemy przenieść również na siebie i odszukać w nich sposobu na zwiększenie swojej wydajności i motywacji do działania.

Tak jak pozostałe książki tego autora, ta również podparta jest badaniami naukowymi, raportami i doświadczeniem. Opisane modele autor wyjaśnia podając przykłady z życia codziennego, dlatego łatwo nam je zrozumieć i przełożyć na nasze codzienne zachowania.

Tak jak pozostałe książki Miłosza Brzezińskiego, tak i te bardzo Wam polecam.

,,Otwórz oczy” Rafał Gębura

Źródło

Rafał Gębura to dziennikarz, którego możecie kojarzyć z kanału 7 metrów pod ziemią. To miejsce, w którym znajdziecie wywiady z przeróżnymi osobami. Wywiady wyjątkowe, charakteryzuje je ogromna szczerość i przeważnie trudna tematyka. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

Ja kanał Rafała poznałam dzięki reportażowi, w którym pokazywał jak działają Banki Żywności. Ten materiał zachęcił mnie do obejrzenia większości jego filmików i śledzenia jego kanału.

Bardzo ucieszyłam się również, gdy dostałam jego książkę. Opiera się ona na tym samym koncepcje co kanał na YouTube. To zbiór 20 historii różnych osób. Historie, które pokazują, że świat, w którym żyjemy wcale nie jest taki jakim nam się wydaje. Książka dosłownie otwiera oczy i pokazuje to co na co dzień niewidoczne.

,,Pokochaj swój cykl menstruacyjny” Emilia Cesarek

Kolejna pozycja, którą przeczytałam w tym miesiącu to ebook skierowany głównie do kobiet (choć myślę, że mężczyźni też powinni go przeczytać). Emilia Cesarek – autorka bloga Keep fit in style w cudowny sposób wyjaśnia czym jest cykl menstruacyjny, jak on działa i jak ,,działamy” My Kobiety.

Żałuję, że dopiero teraz ktoś napisał taką książkę. Uważam, że powinna się z nim zapoznać każda dziewczynka i kobieta. Wyjaśnia wiele zagadek naszego ciała, pokazuje jak ono funkcjonuje i dlaczego czasem po prostu mamy prawo odczuwać różne emocje. Na mnie ogromne wrażenie zrobił opis poszczególnych dni cyklu. Autorka podjęła się próby scharakteryzowania każdego dnia cyklu menstruacyjnego i wyjaśniała co w poszczególnych dniach dzieje się w naszych ciałach i jakie emocje nam wtedy towarzyszą.

Przeczytajcie koniecznie tego ebooka! 🙂

,,Sexdepl” Anja Rubik

I na koniec pozycja również obowiązkowa. Sexdpl, czyli rozmowy Anij Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie to książka, która skierowana jest głównie do osób młodych, tych którzy dopiero wkraczają w okres dojrzewania, ale także rodziców. Składa się ona z wywiadów z różnymi osobami związanymi zawodowo ze zdrowiem, seksualnością, dobrostanem i edukacją seksualną.

Książka ,,napakowana” jest wiedzą, która podana jest w sposób bardzo przystępny. Nie dyskryminuje, nie ocenia. Stawia na fakty.

Biorąc pod uwagę jak wygląda edukacja seksualna w Polsce, myślę, że warto zapoznać się z tą książką 🙂

I to tyle w tym miesiącu. Dajcie znać, czy czytaliście, którąś z tych pozycji i jakie wrażenie na Was zrobiła. Jeśli macie jakieś książki warte polecenia to również piszcie śmiało 🙂

Buziaki,

Angelika

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij: