Czerwiec był dla mnie dość pracowitym miesiącem, dlatego czasu na czytanie miałam niewiele. Udało mi się przeczytać jedną książkę, a druga wysłuchać. Co przeczytałam w czerwcu?

Co przeczytałam w czerwcu

Czerwiec był trochę filozoficzny, a trochę biograficzny. Mimo, że nie udało mi się spełnić założenia 3 książki w miesiącu to jednak zaliczam ten miesiąc za udany 🙂

Imperium McDonald’s. Od przedstawiciela handlowego do milionera,Ray Kroc

Co przeczytałam w czerwcu

Tę książkę wysłuchałam w ramach abonamentu Empik Premium. Nie jestem ogromną fanką biografii, ale raz na jakiś czas zdarza mi się sięgać po tego typu książki.

Nigdy wcześniej nie słyszałam historii założenia McDonald’s. Nie zastanawiałam się nawet co stoi za sukcesem tej marki i dlaczego stała się ona tak popularna. W tym czasie zastanawiałam się natomiast nad tym, dlaczego ufamy jednym markom, a innym nie, dlaczego się do nich przywiązujemy i utożsamiamy. Uznałam, że ta książka, może zawierać odpowiedzi na moje pytania.

Czy je znalazłam? Nie znalazłam wszystkich odpowiedzi, ale ta książka była bardzo inspirująca. Zawsze fascynowało mnie jakimi wartościami i zasadami kierują się ludzie, którzy odnoszą aż tak duży sukces. I o tym jest tutaj dużo. Autor pokazuje nam jak wyglądało życie założyciela, co musiał poświęcić w imię sukcesu i ile go to kosztowało. Dowiedziałam się również jak McDonald’s zmienił świat, w którym żyjemy. Nie tylko ten kulinarny. Bo McDonald’s nie zmieniło tylko naszych nawyków żywieniowych, ale miało duży wpływ na system pracy i formowanie się korporacji.

Ta biografia pokazuje również, że na sukces składa się wiele drobnych porażek i to głównie dzięki nim w końcu wpadamy na ten jedyny, genialny pomysł.

Dla kogo jest ta książka: dla miłośników biografii 🙂

Sapiens. Od zwierząt do Bogów, Yuval Noah Harari

To druga książka autorstwa Yuval Noah Harari, którą przeczytałam. Zaczęłam od XXI lekcji na XXI wiek. Zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie, więc uznałam, że muszę przeczytać jego poprzednie książki.

To nie jest łatwa książka, ale każdy powinien ją przeczytać. Dała mi ona więcej, niż lekcje historii w szkole. Dzięki niej zrozumiałam jak powstaliśmy i jaka historia stoi za dominacją homo sapiens. W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań:

  • Jak to się stało, ze homo sapiens podbił świat i zdominował planetę, a jego zachowania i idee stały się decydujące dla losów Ziemi?
  • Które wydarzenia najbardziej wpłynęły na losy ludzkości?
  • Czym tak naprawdę jest pieniądz?
  • Co to jest religia?
  • Czym jest i jak powstał kapitalizm
  • i wiele, wiele innych.

Naprawdę warto tę książkę przeczytać. Kupcie ją komuś bliskiemu, podsuńcie dzieciom i partnerom.

Co przeczytałam w czerwcu

Zobacz: Co przeczytałam w maju ?

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij: