Do czego wykorzystać śliwki?

Wrzesień to miesiąc, w którym cały czas możemy korzystać z bogactwa owoców 🙂 Na straganach ciągle możemy znaleźć coś więcej niż tylko jabłka i gruszki. Ba, te owoce są naprawdę nadal bardzo smaczne i co istotne, nadal są lokalne i nie przejechały pół świata, aby wylądować na naszym talerzu. Dlatego dziś chciałam Was zachęcić do sięgania po polskie owoce, a dokładniej po śliwki 🙂 Zobaczcie ile smakowitych rzeczy można z nich wyczarować 🙂

Dlaczego warto jeść śliwki?

Śliwki to cenne źródło witamin i składników odżywczych. Uznawane są za źródło cennych przeciwutleniaczy, gdyż zawierają spore ilości witaminy A i E. Główną funkcją przeciwutleniaczy jest ochrona organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i ochrona przed degeneracją komórek.

Śliwki w większości są niskokaloryczne – 100 gram śliwek zawiera około 45 kalorii. Owoce te posiadają również niski indeks glikemiczny, dlatego nie powodują zwiększania się poziomu cukru we krwi.

Jak działają na nasz organizm?

Do czego wykorzystać śliwki?

Dzięki zawartości wielu cennych składników odżywczych śliwki działają korzystnie na nasz układ pokarmowy i wspomagają procesy trawienne. Co więcej owoce te wspomagają pracę jelit i zapobiegają zaparciom.

Pomagają również regulować ciśnienie krwi, obniżać cholesterol i zapobiegać powstawaniu miażdżycy i chorób serca. Śliwka pomaga nam również w walce z bakteryjnym zapaleniem pęcherza, leczeniu schorzeń prostaty oraz pozbyciu się problemów związanych z krążeniem krwi.

Śliwka pomaga nam zadbać również o wygląd zewnętrzny. Przede wszystkim odpowiada za ładny wygląd naszej skóry, gdyż regulują pracę gruczołów łojowych. Co więcej wstrzymują procesy starzenia się skóry i wypadania oraz siwienia włosów. Nie ma się co zastanawiać trzeba jeść 🙂 Do czego wykorzystać śliwki?

Do czego wykorzystać śliwki?

Nie ma już wątpliwości, że śliwki warto jeść. Co można z nich przygotować? Już pokazuję 🙂

Pieczone śliwki pod owsianą kruszonką

Do czego wykorzystać śliwki?

Kremowy sernik ze śliwkami

Do czego wykorzystać śliwki?

Koktajl śliwkowy

Do czego wykorzystać śliwki?

Ciasto drożdżowe ze śliwkami

Do czego wykorzystać śliwki?

Krem jaglany ze śliwkami

Knedle ziemniaczane ze śliwkami

Do czego wykorzystać śliwki?

Muffiny jogurtowe

Czekośliwka

Do czego wykorzystać śliwki?

Pancakes z węgierkami

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *