Jak przestać jeść słodycze? Ile trzeba zjeść czekolady, aby w końcu nas zrozumiała? I jeśli cukier nie krzepi to co? Jak wytłumaczyć czekoladzie, że możecie dalej się spotykać, ale już nie codziennie? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad odpowiedzią na te pytania to mam coś dla Ciebie.  

Może detoks?

Wiem jak się czujesz. Naprawdę przechodziłam przez to nie raz. I nie raz próbowałam cudownych detoksów. I wiesz co? Udawało mi się. Byłam w stanie wytrzymać 30, a nawet 60 dni bez słodyczy. Odliczałam ten czas. Skreślałam każdy dzień bez słodyczy. I ciągle o tym myślałam. Ciągle. Te myśli nie były jednak skoncentrowane na tym, że moje ciało lepiej czuje się bez cukru i ja lepiej funkcjonuje. Odliczałam, tak jak dzieci odliczają do wakacji.

Chyba nie muszę mówić jaki był tego efekt. Pewnie sama to wiesz, bo zgaduję, że każdy Twój detoks słodyczowy kończył się tak samo – słodką ucztą, której nie było końca.

Wtedy się obwiniałam. Uważałam, że coś ewidentnie jest ze mną nie tak. Przecież jak można być tak słabym, żeby nie móc nawet NIE JEŚĆ SŁODYCZY. Porażkę upatrywałam w braku silnej woli i tym, że po prostu jestem beznadziejna.

Efektem tych wszystkich detoksów była nie tylko pogarszająca się relacja z jedzeniem. Upadała również moja samoocena i pewność siebie. Tę porażkę przekładałam na inne dziedziny życia. Przecież skoro nie mogłam sobie poradzić z tą ,,prostą” rzeczą to jak dam radę z trudniejszymi zadaniami?

Lewa strona rok 2020. Prawa strona rok 2014.

Trwało to długo. Pewnie za długo, ale może bez tego, nie byłabym tutaj gdzie dziś jestem.

Musi coś przeskoczyć w głowie

To przyszło znienacka. Nagle zrozumiałam, że jestem w błędnym kole. Że wszystkie moje kroki ciągle się powtarzają: słodyczowa uczta, wyrzuty sumienia, postanowienie poprawy, detoks, narastające napięcie i znów słodyczowa uczta. Byłam już tym zmęczona. I wtedy, już nawet nie pamiętam gdzie, usłyszałam zdanie: ,,jeśli ciągle robisz to samo i oczekujesz innych efektów to jesteś szaleńcem”. Poczułam, że to o mnie. Totalnie się z tym utożsamiłam.

I również w tym samym czasie czytałam książkę ,,Atomowe nawyki” (nawiasem mówiąc bardzo Ci ją polecam). I dzięki niej zrozumiałam, że mój schemat jedzenia słodyczy to pętla destrukcyjnego dla mnie nawyku. Zrozumiałam również, że mogę zmienić tę pętle, zbudować ją sobie na nowo.

I zaczęłam działać. Początki nie były łatwe, ale miałam plan, określone cele, wiedziałam jak będę działać i po co. Miałam również opracowane plany awaryjne. Równocześnie zaczęłam pracę nad sobą, nad swoimi emocjami, potrzebami, poczuciem własnej wartości.

Te wszystkie działania doprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz jestem: aktualnie w moim życiu są słodycze, ale teraz to ja mam nad nimi władzę. To ja zapraszam je do siebie wtedy kiedy chcę, a nie wtedy kiedy muszę. Jem je bardzo świadomie i mam kontrolę nad swoim jedzeniem. Zyskałam też poczucie sprawczości i moja samoocena powędrowała w górę.

Wiem, że włożyłam w to wiele pracy, ale wiem, że było warto.

Jak przestać jeść słodycze?

Jak przestać jeść słodycze?

Jeśli TY chcesz zmienić swoją relację ze słodyczami NA STAŁE to świetnie, bo jesteś we właściwym miejscu. Kurs ,,Jak dogadać się ze słodyczami” pozwoli Ci:

 • zdemaskować atrakcyjność słodyczy, 
 • zrozumieć, czemu Twoja relacja ze słodyczami nie jest najlepsza,
 • przejąć władzę nad słodyczami i wprowadzić własne zasady do Waszej relacji,
 • zapomnieć o detoksach cukrowych i wyrzutach sumienia po zjedzeniu słodyczy, 
 • odzyskać energię i przestrzeń na realizację marzeń i projektów,
 • czerpać radość z jedzenia.

Kurs ,,Jak dogadać się ze słodyczami” jest dla CIEBIE, jeśli:

 • chcesz raz na zawsze odzyskać władzę nad słodyczami,
 • pragniesz nauczyć się jeść słodycze bez wyrzutów sumienia,
 • chcesz wprowadzić zmianę na LATA, a nie na LATO. 

Co otrzymasz?

 • pakiet materiałów w formie wideo, które będziesz mogła oglądać w dowolnym dla siebie momencie, 
 • pakiet materiałów w formacie pdf, które pomogą Ci monitorować nowe nawyki,
 • wsparcie w przejściu procesu zmiany. 

.

Jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało, chętnie na nie odpowiem. A na razie zostawiam Cię z decyzją, a sama wracam do pracy nad kursem 🙂

Do przeczytania 🙂

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij: