Bullet journal to metoda kreatywnego planowania. I tak naprawdę to ten element planowania jest tutaj najważniejszy. Niestety kiedyś o tym zapomniałam, skupiając się jedynie na wymyślaniu coraz to nowych, skomplikowanych układów, rysunków i ozdobników. Zatraciłam funkcjonalność i uznałam, że bujo to nie dla mnie, bo nie mam na to czasu. Dopiero teraz, gdy zrozumiałam, że ta metoda ma przede wszystkim mi służyć, wróciłam do planowania w bullet journalu.

Dlaczego postawiłam na Bullet journal?

Do daje wolność, której nie dają nam inne planery. Przerobiłam już wiele metod, wiele planerów i aplikacji. Każda z nich miała jakieś wady, które sprawiały, że zniechęcałam się i nie korzystałam z nich tak jak bym chciała.

Bujo daje swobodę i możliwość dopasowania planera do nas. Tak naprawdę to tylko od nas zależy to co się z nim znajdzie. To my samy dodajemy do niego te elementy, które są nam potrzebne.

I tak w tradycyjnych planerach znajdują się układy dzienne, z których ja nie lubię korzystać. Lubię mieć widok na zadania na cały miesiąc, lubię mieć w jednym miejscu wszystkie ważne dla mnie elementy. Gotowy planer tego nie dawał. I dlatego wróciłam do bullet journalu.

Mój bullet journal na 2021 rok

W 2021 roku postawiłam na funkcjonalność. Mój bullet jorunal nie jest już tak pięknie rozrysowany i ozdobiony. Nie mam już motywów na każdy miesiącu (motyw mam tutaj na myśli ,,rysunek przewodni” np. motyw pszczół, kwiatów itp. Teraz mam kilka kolorów i tabelki, które są naprawdę proste. Wiedziałam, że ta metoda nie może zajmować mi dużo czasu i nie mogę się znów zniechęcić, skupiając się jedynie na formie, a nie treści.

Mój bullet journal na 2021 rok

Aktualnie na ten rok wybrałam kalendarz od Pani Swojego Czasu. Nie jest to może tradycyjny zeszyt do bullet journalu, ale odpowiadały mi już te gotowe elementy, które miał, uznałam, że to może ułatwić mi planowanie 🙂

Sama skupiłam się na kolekcjach, które mają ułatwić mi realizację celów i wypracowywanie nawyków. Dlatego rozpoczęłam od wyznaczenia planów na ten rok.

Na kolejnej rozkładówce rozrysowałam sobie słowo przewodnie roku 2021. Ten element również ma mi pomóc skupić się na tym co chce osiągnąć.

Mój bullet journal na 2021 rok

Następnie skupiłam się na śledzikach – czyli kolekcjach, które mają mi pomóc kontrolowanie ilości przeczytanych książek, obejrzanych filmów oraz kontrolowanie finansów.

Mój bullet journal na 2021 rok
Mój bullet journal na 2021 rok
Mój bullet journal na 2021 rok

Nie mam ,,mojego” habit trackera, ponieważ w kalendarzu, z którego korzystam jest on już gotowy.

Natomiast dołożyłam sobie jeszcze rozkładówkę, w której będę umieszczać pomysły na różne projekty 🙂

Mój bullet journal na 2021 rok

Praca w toku

Rozpoczęłam od tego. Z biegiem czasu mój bullet jorunal pewnie będzie się uzupełniał nowymi stronami. Na razie potrzebuję jedynie tyle. Stworzenie tego wszystkiego zajęło mi niecałe dwie godziny, a przyniosło mnóstwo frajdy 🙂

Jeśli prowadzicie bullet jorunal to pokażcie swoje działa 🙂

Buziaki,

Angelika

Zobacz więcej:

Print Friendly, PDF & Email
Udostępnij: